Slavlje Portsmoutha protiv Wigana, Kranjčar asistirao

Niko Kranjčar je bio ponajbolji igrač Portsmoutha te asistirao kod drugog gola Defoea. Mornari su slavili protiv Wigana na Fratton Parku 2-0

Niko Kranjčar odigrao je cijelu utakmicu i bio ponajbolji igrač Portsmoutha koji je u 32. kolu Premiershipa na Fratton Parku pobijedio Wigan 2-0. Hrvatski reprezentativac je posebno opasan za goste bio u prvom poluvremenu. U razmaku od samo dvije minute, od 9. do 11., dva puta je zaprijetio.
Prvi put iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, a drugi put je bio neprecizan. Najbolju šansu Kranjčar je imao samo minutu nakon što je Defoe doveo domaćina u vodstvo. Sjajnu akciju je Kranjčar završio dobrim udarcem, no za 2-0 se ispriječio gostujući vratar Kirkland. Niko je odličnu partiju zaključio asistencijom Defoeu kod drugog gola. U drugom dijelu su glavne uloge na sebe preuzeli vratari obje momčadi. Kirkland je za Wigan nastavio sjajno braniti, dok je James spasio domaćina od izjednačenja, posebno u 62. minuti kada je obranio udarac s bijele točke Tayloru. Nakon što je u prethodnom kolu, na utakmici Boltona i Manchester Cityja, bio proglašen igračem utakmice, Vedran Ćorluka je poraz svog kluba kod Birminghama (1-3) promatrao s klupe za pričuve. Zarate je postigao dva gola za domaćine, a Cityju nije pomogla niti činjenica što su imali igrača više od 57. minute kada je zbog grubog starta isključen Queudrue. No, igrač manje nije uopće smetao Arsenalu. Na gostovanju kod Boltona su gubili 2-0 i imali isključenog Diabyja od 31. minute, koji je dobio crveni karton zbog starta koji je bio vrlo sličan onom Martina Taylora na Eduardu.  Nakon što su Gallas i Van Persie iz jedanaesterca izjednačili, Samuel je u 90. minuti postigao autogol za 3-2 Arsenala. Fabregas je u kaznenom šesnaestercu pucao prema vratima Boltona, a lopta je na svom putu zahvatila dvojicu domaćih igrača i završila u mreži.

'ČETVORKA' UNITEDA NA OLD TRAFFORDU
Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Aston Villu  4-0. Briljirao je Portugalac Cristiano Ronaldo koji je zabio prvi gol i još triput asistirao. Ronaldo je prvo zabio u 17. minuti iz gužve petom sa šest-sedam metara, a u 33. minuti je sjajno asistirao Tevezu za gol glavom. U nastavku susreta je još dva puta odlično dodao Wayneu Rooneyju za konačnih 4-0