Slovenci u završnici ostali bez pobjede i prvog mjesta

Poljaci su u zadnje četiri minute ostavili na terenu bez odgovora izabranike Noke Serdarušića. Vratili su se iz minus četiri, te oduševili svoje navijače

Nije došlo do promjene na vrhu u skupini C nakon zadnjeg susreta trećeg kola  EP po skupinama. Poljska je ostala vodeća i nakon današnjeg remija sa Slovenijom 30-30. Do poluvremena je bilo izjednačeno, tek Slovenci s minimalnom gol razlikom odlaze na odmor. U uzbudljivoj završnici Slovenci se odvajaju i u 53. minuti vode čak četiri gola razlike koje do kraja nisu uspjeli realizirati. U zadnje četiri minute dolazi do preokreta, a Poljaci nižu seriju od četiri gola, i sustižu izabranike Noke Serdarušića. Škof je obranio 22 udarca, a poljski golman Szmal 20.