Španjolce smo dobili '94., iste su godine Irci šokirali Talijane

Irska je '94. godine dobila Italiju na SP-u 1-0. Mi smo iste godine igrali prijateljsku utakmicu sa Španjolcima u Valenciji i slavili 2-0 golovima Prosinečkog i Šukera...

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20,45 sati igra ključnu utakmicu na Euru 2012. godine u Ukrajini i Poljskoj. Treba nam pobjeda protiv aktualnih europskih i svjetskih prvaka Španjolaca ili remi uz povoljan rezultat Irske protiv Italije.

Zanimljivo da su Hrvatska i Španjolska te Italija i Irska igrale 1994. godine. Hrvatska je dobila Španjolsku u Valenciji 2-0, a Irska Italiju na SP-u u SAD-u 1-0. Danas ih ne moraju dobiti, dovoljno je da izvuku remi i odosmo mi u četvrtfinale.

U povijesti nikad nismo igrali protiv Španjolaca natjecateljsku utakmicu. No igrali smo prijateljske... I to četiri puta.

23. ožujak 1994. Španjolska - Hrvatska 0-2

Robert Prosinečki u prvom dijelu i Davor Šuker u drugom za 2-0 protiv Španjolske. Bila je to prijateljska utakmica u Valenciji pred 40.000 navijača i prva pobjeda u međusobnim utakmicama.

5. svibanj 1999. Španjolska - Hrvatska 3-1

U Sevilli smo odigrali sljedeću prijateljsku utakmicu sa Španjolcima. Izgubili smo 3-1 pred 57.000 navijača, a jedini strijelac bio je Davor Šuker.

23. veljače 2002. Hrvatska - Španjolska 0-0

Na Poljudu pred 10.000 navijača remizirali smo sa Španjolcima. Rezultat kakav bi nam i danas odgovarao ako Irska iznenadi Talijane.

7. lipnja 2006. Hrvatska - Španjolska 1-2

Posljednju utakmicu protiv Španjolske odigrali smo 2006. godine u Švicarskoj. Bilo je 2-1 za Španjolce koji su zabili sva tri gola na utakmici. Jedan i sebi. U toj je utakmici branio Stipe Pletikosa, Luka Modrić ušao je u drugom dijelu, a Niko Kranjčar igrao je do 70. minute utakmice.