Španjolci i dalje 'razaraju' hrvatske protivnike

Španjolska košarkaška reprezentacija u pripremnoj je utakmici za olimpijski turnir u Orenseu uvjerljivo pobijedila Argentinu 87-62

Aktualni svjetski prvaci i europski viceprvaci nastavljaju s uvjerljivim igrama u pripremnom razdoblju za OI u Pekingu, i to redom protiv momčadi iz skupine A olimpijskog turnira, u kojoj je i Hrvatska.
Posljednja pobjeda stigla je protiv branitelja olimpijskog naslova iz Atene. Argentinci su se držali tri četvrtine, u posljednjih sedam minuta ušli su sa zaostatkom od sedam poena, ali posljednji period "furija" je dobila 25-7 i došla do uvjerljive pobjede 87-62. Najefikasniji u španjolskim redovima bili su Juan Carlos Navarro sa 16 i Jose Manuel Calderon sa 15 poena, dok je Argentince predvodio Carlos Delfino (15).
Podsjetimo, Španjolci su ranije pregazili Rusiju 91-56, zatim su u prvoj utakmici protiv Argentine slavili 90-88, da bi nakon toga svladali Litvu 91-66.