Spartak vodio, pa izgubio od NEC-a na svom terenu

Nogometaši NEC-a preokrenuli su rezultat u Moskvi i pobjedom 2-1 protiv Spartaka došli na prag plasmana u osminu finala Lige Uefa

Kovlaljčuk na samom početku utakmice glavom doveo Spartak u vodstvo, no Rusi u prvom poluvremenu poslije toga nisu imali više šansi. Hrabri NEC pokušavao je u izjednačiti, i u prvom i drugom dijelu imali su nekoliko izglednih prilika, no poravnali su tek u 85. minuti udarcem glavom Van Beukeringa. Samo minutu kasnije Schone je sa sedamnaest metara napravio potpuni preokret lijepim golom. Pletikosa je spasio Spartak težeg poraza, budući da su ruski braniči odigrali vrlo loše. Nec je ovom pobjedom na pragu plasmana u drugi krug. Obilo se ruskoj momčadi u glavu što su nakon gola odlučili čuvati rezultat. Obrana im je već postala poznata po tome da je sklona propustima, te će Spartak u zadnjem kolu Lige Uefe prolaz morati tražiti kod Tottenhama. Rasterećeni Udinese u goste će NECU, te će biti vrlo zanimljivo pratiti koja će momčad ostvariti plasman u osminu finala. Sudeći po rasporedu i okolnostima, mogao bi se veseliti nizozemski klub.