Srbija U-20 svjetski prvak: U 118. minuti srušili su Brazilce

Mladi srpski nogometaši na Svjetskom prvenstvu u Novom Zelandu zaradili su epitet 'kraljeva produžetaka'. U sve četiri nokaut utakmice su igrali produžetke

Mladi nogometaši Srbije do 20 godina svjetski su prvaci! U finalu SP-a u Novom Zelandu pobijedili su favorizirani Brazil 2-1. Mladi Srbi naslov su osvojili golom Nemanje Maksimovića u 118. minuti utakmice.

Staniša Mandić zabio je za vodstvo Srbije u 70. minuti, Andreas Pereira izjednačio u 73. sjajnim solo-prodorom, a ranije spomenuti Maksimović pobjegao je mladim brazilskim braničima, koji su ovom prilikom neodoljivo podsjetili na njihove 'velike' sunarodnjake Luiza i Silvu i njihove brojne kikseve u brazilskom dresu, i zabio u 118. za veliko slavlje naših susjeda.

Srbija je odigrala doista nevjerojatan turnir, pogotovo u nokaut fazi natjecanja. Četvrti je to put za redom na ovom prvenstvu da je Srbija igrala produžetke i u sve četiri nokaut utakmice uspjeli su proći! Najprije je pala Mađarska u osmini finala. Mađarima su zabili nakon isteka 90. minute za izjednačenje, a onda u 119. minuti autogolom mađarskog igrača prošli u četvrtfinale. Tamo su dobili SAD nakon penala u sedmoj seriji, a u polufinalu su slavili protiv Malija također nakon produžetaka.

Kada pogledamo sve te prijašnje utakmice, od finala drugo nismo mogli ni očekivati. Brazilu nije pomoglo ni 67 posto posjeda lopte...