Srpkinje pričale da ih teško itko može ugroziti pa izgubile pred 20.000 navijača: Italiji zlato!

Za treći europski naslov Talijanki, a prvi nakon 2009., najzaslužnije su bile Paola Egonu s 29 poena i Miriam Fatime Sylla s 20. Štark arena bila je prepuna, ali Srbiji nije pomoglo

Odbojkašice Italije nove su europske prvakinje, a do svog trećeg naslova najboljih na Starom kontinentu došle su pobijedivši reprezentaciju Srbije 3-1 (24-26, 25-22, 25-19, 25-11) pred više od 20.000 gledatelja u beogradskoj Areni.

Osvajačice olimpijske bronce u Tokiju i osvajačice naslova na posljednja dva europska prvenstva počele su kopnuti nakon što su izgubile drugi set, a nije ih uspjela podići ni podrška domaćih navijača.

Za srpsku reprezentaciju, iz čijih se redova uoči turnira moglo čuti da je teško tko može ugroziti na putu do zlata bude li na razini, ovo je bilo peto europsko finale, u kojem su drugi put doživjele poraz i morale se zadovoljiti srebrnim odličjem.

Broncu su osvojile odbojkašice Turske koje su s 3-0 (25-20, 25-19, 25-23) bile bolje od Nizozemske.

Hrvatska reprezentacija je u osmini finala poražena od Francuske i na kraju osvojila deseto mjesto.