St. Moritz, super G: Nova pobjeda za Lindsey Vonn

Američka skijašica L. Vonn je novom pobjedom u Svjetskom kupu povećala prednost nad Njemicom Marijom Riesch koja je zauzela jedanaesto mjesto

U napetom super veleslalomu, utrci Svjetskog kupa za skijašice koji je vožen u nedjelju u švicarskom St. Moritzu, pobijedila je američka skijašica Lindsey Vonn. Dan ranije je Vonn propustila priliku da i dalje ostane savršena u spustu. Do subote je, naime, dobila svih pet spust utrka, ali je tom prilikom bila peta. Propušteno je nadoknadila u super veleslalomu, makar se iza njenih leđa stvorila ogromna gužva. Dovoljno je reći da je najboljih pet skijašica bilo skupljeno u samo 23 stotinke, dok se najboljih petnaest uguralo u samo jednu sekundu. Drugo mjesto su, iza Vonn, zauzele Austrijanka Andrea Fischbacher i Francuskinja Marie Marchand-Arvier, dok je novi dobar plasman (peto mjesto) upisala najbolja slovenska skijašica Tina Maze. Recimo da je Anja Pärson ispala tijekom vožnje, dok je Maria Riesch zauzela jedanaesto mjesto. U ukupnom redoslijedu je ovim Vonn povećala razliku u odnosu na Riesch. Vonn ima 1311 bodova, a Riesch 1174. To su jedine dvije skijašice koje su zasad prekoračile brojku od 1000 bodova. U redoslijedu super veleslaloma Vonn je također prva sa 440 bodova. Na drugom mjestu je Švicarka Sutter sa točno dvostruko manje bodova (220).