Gadna ozljeda: Curry je slomio ruku, protivnik mu je zdrobio!

Chase Center, dvorana Golden Statea, zanijemila je nakon ozljede jedne od najvećih zvijezdi NBA lige Stephena Curryja protiv Šarićeva Phoenixa. Dvostrukog MVP-a čeka duga pauza

Dvostruki najkorisniji igrač NBA lige Steph Curry (31) teško se ozlijedio u trećoj četvrtini utakmice njegovih Golden State Warriorsa protiv Phoenix Sunsa. Dijagnoza kaže - slomljene kosti zapešća lijeve ruke!

Curry se prilikom jednog pokušaja polaganja našao između Kellyja Oubrea i Arona Baynesa. Oubre ga je lansirao u zrak i dočekao se naglavačke, oborivši pritom Baynesa koji ga je poklopio sa svojih 208 centimetara i 118 kilograma.

Steph je vrisnuo, bilo je jasno da mu je ruka teško ozlijeđena, a Golden State je nakon snimanja CT-om objavio da se radi o lomu. Naknadno će utvrditi hoće li Curry morati na operaciju, ali jasno je da ga čeka duga pauza.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

Warriorsi su u meču protiv Sunsa Darija Šarića izgubili 121-110. Šibenčanin je bio na korak do double doublea sa 16 poena, devet skokova i pet asistencija, a Golden Stateu je to bio treći poraz u prve četiri utakmice nove sezone.

Devin Booker s 31 poenom bio je najbolji kod Phoenixa, a Baynes je dodao 24 uz 13 skokova i sedam asistencija. Curry je završio utakmicu s devet poena, pet skokova i šest asistencija, a njegov suigrač Eric Paschall zabio je najviše kod Warriorsa, 20.

Babo bolji od Ivice

Bojan Bogdanović opet je bio raspoložen u pobjedi Utaha, ovaj put u "hercegovačkom derbiju" s Clippersima Ivice Zupca. Babo je za 31 minutu zabio 14 poena, dodao četiri skoka i dvije asistencije u slavlju 110-96.

Najefikasniji strijelac utakmice bio je Mike Conley s 29 koševa i pet asistencija, a momčad iz Los Angelesa predvodio je Lou Williams s 24 koša i četiri asistencije. Zubac je za 18 minuta imao osam poena, osam skokova, asistenciju i dvije blokade.

Mario Hezonja dobio je 20 minuta u pobjedi njegova Portlanda kod Oklahome 102-99. Imao je stopostotni šut, ali i samo jedan pokušaj za dva poena, a dodao je i šest skokova.

"Revijalka" u Washingtonu

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Washington i Houston. Rocketsi su na gostovanju pobijedili 159-158, što je treća utakmica s najvećim brojem poena bez produžetaka u povijesti lige!

Samo tri poena nedostajala su do apsolutnog rekorda Golden Statea i Denvera 1990. (162-158) i jedan do druge utakmice na vječnoj ljestvici između Denvera i San Antonija 1984. (163-155).

Čak 13 igrača imalo je dvoznamenkast broj poena, a prvo ime susreta James Harden Washingtonu je utrpao 59 uz devet skokova. Russell Westbrook dodao je triple double sa 17, 10 skokova i 12 asistencija. Kod Wizardsa istaknuo se Bradley Beal s 46 koševa, šest skokova i osam asistencija.