Stuttgartu remi s moskovskim Dinamom donio Europsku ligu

Stuttgart je, odigravši 1-1 (3-1) protiv moskovskog Dinama u uzvratu kvalifikacija za Europsku ligu, osigurao grupnu fazu natjecanja. Njemački klub prvi je osigurao EL

Njemački Bundesligaš Stuttgart prvi je sudionik grupne faze natjecanja, od klubova koji su morali igrati kvalifkacije, drugog po jačini europskog nogometnog turnira - Europa lige.

Stuttgart je u Moskvu kod Dinama stigao s prednošću 2-0 iz prve utakmice, a istu je uvjerljivo i sačuvao. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0-0, a onda je, nakon 20 minuta igre u nastavku, Stuttgart postigao odlučujući pogodak.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Vedad Ibišević zabio je u 64. minuti na asistenciju Gentera, te osigurao svojoj momčadi mirnu završnicu susreta, s obzirom da je Dinamo trebao četiri pogotka da izbori Europa ligu.

Aleksander Kokorin uspio je poravnati rezultat uzvratne utakmice u 78. minuti, ali ne rezultat cijelokupnog susreta.

Recimo i da je Ibiševića zamijenio Cacau u 78. minuti utakmice, te da je hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld odradio cijeli dvoboj u redovima Moskovljana.