Bayern sedmicom u četvrtfinale, Lewandowski ispisao povijest

Nakon 1-1 u prvoj utakmici u Salzburgu Austrijanci su potopljeni na Allianz areni u samo pola sata. Lewandowski je za 23 minute zabio hat-trick, Bayern je na koncu slavio sa 7-1 za četvrtfinale

Minhenski Bayern sa 7-1 deklasirao je Salzburg i prošao u četvrtfinale Lige prvaka. Sjajnu je predstavu pružio njemački prvak protiv Austrijanaca koji su, nakon 1-1 u Salzburgu prije tri tjedna, stigli po senzaciju, a doživjeli debakl primivši sedam komada.

Nevjerojatan je još jednom bio Robert Lewandowski koji je za 23 minuta zabio tri gola i postavio rekord Lige prvaka. Nitko još nije zabio hat-trick od početka utakmice u toliko vremena. Poljak, koji je izborio dva kaznena udarca i zabio oba, pa potom i nakon greške obrane gostiju, srušio je rekord Marca Simonea koji je 1996. za Milan protiv Rosenborga ostvario hat-trick u 24 minute.

Nakon pola sata igre bilo je i 4-0, gosti su zaboravili na Gnabryja, a to se ne prašta u ovakvom natjecanju. U drugom dijelu, u kojem je ušao i naš Luka Sučić, na red je došao Thomas Muller s dva gola, a točku na i, nakon što je mladi Danac Kjaergaard zabio počasni gol za Salzburg, stavio Sane.