Tko čeka, taj i dočeka: Gentu naslov nakon čak 151 godinu

Nogometaši Genta po prvi put u 151-godišnjoj povijesti kluba osvojili su naslov prvaka Belgije svladavši Standard 2-0. Član momčadi je i Hrvat Ante Puljić...

Kraljevski atletski savez Gent osnovan je još 1864., ali do dana današnjeg nije osvojio niti jedan naslov prvaka Belgije.  Čekanju dugom 151 godinu došao je kraj.

Gent je pobijedio Standard iz Liègea 2-0 na domaćem terenu i kolo prije kraja Lige za prvaka ima pet bodova prednosti pred Club Bruggeom.

Golove za novog belgijskog prvaka zabili su Sven Kums u 18. minuti i Renato Neto u 50. minuti. U redovima Genta igra i Ante Puljić, bivši nogometaš Dinama, Lokomotive i Zadra, koji nije bio u zapisniku za ovu utakmicu.

Osvajanjem prvog mjesta u prvenstvu Gent je izborio izravan plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, gdje će nastupiti po prvi put.