Tko zna što je još u stanju dosuditi u Južnoj Africi...

Švedski sudac Hansson (38) koji je previdio igranje Henryja rukom, imao je nekoliko kikseva u svojoj karijeri, a ipak je izabran da sudi na SP-u

'Slavni' nogometni sudac Hansson koji je previdio Henryjevo igranje rukom, izabran je kao jedan od 14 europskih sudaca koji će suditi na SP u Južnoafričkoj Republici. Bio je na FIFA-inom privremenom popisu i prije sporne sitacije, ali u Svjetskoj nogometnoj federaciji očito nisu izgubili vjeru u njegove sposobnosti. Ali to nije bio i jedini gaf švedskog suca. Prošle godine u kolumni za jedne švedske novine priznao je da je primio prijeteće poruke nakon što je dosudio nepostojeći jedanaesterac za Liverpool nakon vodstva Atletico Madrida u petoj minuti sudačke nadoknade. Utakmica je završila 1-1. U lipnju prošle godine sudio je finale Kupa konfederacija u kojem je Brazil pobijedio američku reprezentaciju 3-2 na Ellis Parku u Johannesburgu. Kaki je u 60. minuti tog dvoboja Hansson propustio priznati regularan gol. Ipak je najveći i najpoznatiji gaf švedskog suca suđenje u dodatnim kvalifikacijama za SP između Francuske i Irske. Henryjevo igranje rukom, u 103. minuti prije asistencije lopte Gallesu koji je golom odveo Francusku dalje, promaklo je Hanssonu i njegovim pomoćnicima.
Iako je bio na širem Fifinom popisu od 38 sudaca, najbolji hrvatski nogometni sudac, Ivan Bebek, nije na konačnom popisu od 30 arbitara.