Smolčić zabio, Rijeka slavila na Šubićevcu i vratila se na vrh

Rijeka je u 15. kolu HNL-a slavila na teškom gostovanju kod Šibenika i ponovno zasjela na vrh tablice. Gol vrijedan tri boda zabio je Smolčić s 15 metara glavom...

Nogometaši Rijeke novi su vodeći sastav Prve HNL nakon što su u posljednjoj utakmici 15. kola kao gosti svladali Šibenik sa 1-0 (1-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je kapetan Hrvoje Smolčić (45+1) u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Igrala se jedina minuta sudačke nadoknade prvog dijela kada Šibenčani nisu dobro raščistili korner Riječana, lopta je stigla do Vukčevića koji je uputio još jedan centaršut, a na njega je najbolje reagirao Smolčić i visokim skokom sa 15 metara poslao loptu neobranjivo za Rogića.

Riječani su u nastavku rutinski obranili prednost i sada imaju 30 bodova, kao i drugi Osijek, ali su na vrhu zbog bolje razlike pogodaka. Tri manje uz utakmicu manje ima treći Dinamo koji je ranije u nedjelju senzacionalno izgubio sa 0-1 (0-1) od Lokomotive.

HAJDUK - H. DRAGOVOLJAC 2-0 Dambrauskas do pobjede u debiju, 'bili' prekinuli crni niz

Šibenik je sedmi sa 15 bodova, koliko ima i osma Istra 1961.