Tottenham svladao City, Bent ponovno goropadan

Nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Cityja 2-1 u utakmici 12. kola Premiershipa. Posao su im uvelike olakšali domaćini

Hrvatski su reprezentativci igrali odlično, Redknapp je pobijedio četvrtu od pet ukupno i treću od četiri premierligaške utakmice otkad je preuzeo momčad, a Spursi konačno nisu u zoni ispadanja. Ovom su se pobjedom s posljednjega (20.) popeli na 15. mjesto. Tottenham je bio mnogo bolja momčad gleda li se cjelokupan dvoboj. No, to je prvenstveno posljedica dvaju žutih kartona koje je do 26. minute zaradio domaći veznjak, Švicarac Fernandes Gelson. U 17. je minuti preoštro faulirao Modrića, u 26. Bentleyja. Time je poništio trud Robinha, koji je u 16. minuti doveo domaće u vodstvo. Iskoristio je Brazilac lošu intervenciju gostujućeg vratara Heurelha Gomesa, koji mu je ne tako opasan udarac Dariusa Vassella odbio na nogu. Nakon crvenog kartona dotad za nijansu bolji gosti totalno su preuzeli igru. Briljirao je Luka Modrić, razigran i rastrčan na mjestu polušpica, odmah iza leđa dvostrukog strijelca Darrena Benta. Uz njega je Hrvat bio sasvim sigurno prvo ime utakmice. U 10. je minuti Luka sjajnim plasiranim udarcem s dvadesetak metara gađao donji lijevi kut vratara Harta za dlaku promašivši. Još je izrazitije bljesnuo u 28. minuti, kada je jedno proigravanje Vedrana Ćorluke po dubini propustio kroz noge i fintom prevario čuvara. Ušao je u 16-erac iz s desetak metara, iskosa s desne strane, gađao poluvisoko suprotne rašlje. Joe Hart obranio je vršcima prstiju pročitavši udarac. Izjednačili su gosti preko Benta minutu kasnije nakon tragikomične pogreške kapetana Richarda Dunnea. Tamnoputi je napadač iskoristio još jednu od nekoliko svojih prilika zabivši u 64. minuti za 2-1 nakon asistencije Jermainea Jenasa. S vrha 16-erca loptu je superpreciznim prizemnim udarcem od vratnice poslao u mrežu. Bio je to sedmi Bentov premierligaški pogodak ove sezone, 11. sveukupno. Dinamu je u četvrtak zabio hat-trick. Indisponirani Dunne dobio je u 83. minuti izravni crveni karton jer je kao zadnji čovjek omeo Benta u solo-prodoru prema golu. Iako s osam igrača na terenu, domaći su završnicu proveli u totalnoj ofenzivi. U posljednjoj je minjuti, nakon drugoga žutog kartona, isključen i branič gostiju Assou-Ekotto.
Luka Modrić izašao je iz igre u 71. minuti. Zamijenio ga je Aaron Lennon. Vedran Ćorluka također je vrlo dobro odigrao protiv bivšeg kluba. U 81. je minuti zamalo zabio gol lijepo pucavši s dvadesetak metara iz koraka, prilikom jednog prodora.