Twente usred Amsterdam Arene odnio kući Superkup

Nizozemski Superkup vidio je na travnjaku momčadi Ajaxa i Twentea. Iako su odigrali s igrčame manje od početka gosti su bili ti koji su slavili u Amsterdamu

Na početku nove nogometne sezone u Nizozemskoj igrači Ajaxa i Twentea su odigrali utakmicu Superkupa. Iako se igralo u Amsterdamu bolji su bili osvajači Kupa, igrači Twentea.

Ne samo da su gosti iz Enschedea slavili u Amsterdam Areni, već su to učinili igrajući s igračem manje od početka drugog poluvremena. U 48. minuti je drugi žuti karton dobio Berghuis. U tom je trenutku Twente vodio 1-0 pogotkom Janka iz jedanaesterca u 21. minuti. No, u 54. minuti je izjednačio za Ajax Alderweireld i očekivalo se da će domaćin nasrnuti po drugi pogodak ne bi li materijalizirao igrača više.

No, šok se dogodio na drugoj strani. Pobjednički pogodak za Twente je u 68. minuti postigao Ruiz i sa tih 2-1 je završila utakmica.