U četvrtfinale za 20 minuta: City natrpao Baselovu mrežu

Nevjerojatni Agüero zabio je ove sezone u sve četiri gostujuće utakmice u Ligi prvaka, a to je za neki engleski klub dosad uspio samo Dwight Yorke, u sezoni 1998./1999. za Manchester United

Manchester City razbio je Basel s 4-0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

City je u Švicarskoj već nakon 20 minuta imao 3-0. Precizni su bili Gündogan, Bernardo Silva i Agüero, koji je u 11. utakmici ove sezone zabio svoj 14. gol.

Agüero je zabio ove sezone u sve četiri gostujuće utakmice u Ligi prvaka, a to je za neki engleski klub dosad uspio samo Unitedov Dwight Yorke, 1998./1999.

OSMINA FINALA Fantastični Tottenham ustao je iz nokdauna i šokirao Juventus

Briljirao je i jedan od najboljih veznjaka Europe, Belgijac Kevin de Bruyne, koji je dodavanjem Gündoganu za prvi gol došao do 19. asistencije za Manchester City u sezoni 2017./2018. Kad uz to pribrojite 11 golova jasno je zašto ga u ovom trenutku smatraju najboljim veznim igračem svijeta.

U drugom poluvremenu svoj drugi gol na susretu zabio je Gündogan za mirnih 4-0 i već osigurano četvrtfinale za Guardiolinu momčad.