U dvije nedjeljne utakmice u Bundesligi palo deset golova

Stuttgart je pobijedio na gostovanju kod Braunschweiga 4-0. Golove za 'švabe' zabili su Ibišević, Maxim, Traore i Harnik. Werder i Nürnberg odigrali su bez pobjednika

U nedjelju su odigrane dvije utakmice 7. kola Bundeslige, a u njima je palo čak deset golova. U Bremenu su Werder i Nürnberg odigrali bez pobjednika 3-3

Domaćini su poveli u 8. minuti autogolom Dabanlija. U 34. minuti vodstvo Werdera udvostručio je Elia. U samoj završnici prvog dijela gosti su smanjili na 2-1 golom Kiyotaka.

Nürnberg je izjednačio u 53. minuti, međutim u 66. minuti Elia je svojim drugim golom na utakmici donio novo vodstvo Werderu. Konačnih 3-3 u 70. minuti postavio je Hlousek.

U drugoj utakmici dana Stuttgart je pobijedio na gostovanju kod Braunschweiga 4-0. Golove za 'švabe' zabili su Ibišević, Maxim, Traore i Harnik.

Mandžukić bolji od Perišića i Olića: Müller zabio za pobjedu