U Njemačkoj na DFB Pokalu zabijali i Hrvati, Petrić i Iličević

Momčadi hrvatskih nogometaša, Mladena Petrića i Ive Iličevića pobijedile su u 1. kolu njemačkog DFB Pokala, a oba igrača upisala su se na listu strijelaca

U subotu se nastavilo odigravanje utakmica 1. kola njemačkog nogometnog DFB Pokala, a u strijelce su se upisala i dvojica hrvatskih nogometaša. Mladen Petrić je zabio za Hamburg, a Ivo Iličević za Kaiserslautern.

Petrićev pogodak u 73. minuti je donio prolaz Hamburgu protiv Oldenburga. Slavio je njemački prvoligaš s 2-1. Ivo Iličević je, pak, postigao prvi pogodak na utakmici Dynamo Berlin - Kaiserslautern (0-3), gdje je njegova momčad elegantno prošla dalje.

No, u subotu se dogodilo i jedno veliko iznenađenje, a to je poraz bremenskog Werdera kod Heidenheima. Njemački trećeligaš je pobijedio 2-1, a okrenuli su utakmicu u drugom dijelu i to unutar samo šezdeset sekundi. U 57. i 58. minuti su golove za veliko slavlje domaćina postigli Sauter i Schnatterer.