Veliki derbi nizozemske lige u Amsterdam Areni pripao Ajaxu

Feyenoord je poveo u 6. minuti golom Graziana Pelea. Ajax je već do poluvremena okrenuo to vodstvo golovima Sigthorssona. Prvi je zabio iz penala, a drugi glavom

Ajax je u trećem kolu u velikom derbiju nizozemskog prvenstva pobijedio Feyenoord 2-1.

Gosti nisu mogli zamisliti bolji početak. Poveli su u 6. minuti nakon gužve u šesnaestercu 'kopljanika', a gol je zabio Graziano Pele.

Ajax je nakon toga imao inicijativu na terenu, ali na gol su čekali do 31. minute, kada je Vormer srušio Fischera u šesnaestercu, a sudac je pokazao na penal. Siguran realizator bio je  Sigthorsson.

Samo šest minuta kasnije Ajax je došao do potpunog preokreta, a gol je opet zabio Sigthorsson. Ovog puta pucao je odlično glavom.

U nastavku utakmice bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa je Ajax došao do druge pobjede u prvenstvu, dok je Feyenoord upisao i treći poraz.