Utah juri prema finalu Zapada: Bogdanović zabio 16 protiv Ivice

Hrvatski reprezentativci bili su starteri u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige koju je Utah dobila 117-111. Clippersi su od 21 koša minusa došli na samo -1, ali ne i do preokreta

Donovan Mitchell ponovno je bio u pucačkoj formi i vodio Utu do pobjede nad Clippersima. Jazzeri su ovaj put vodili od početka do kraja i slavljem 117-111 u Salt Lakeu otišli na 2-0 u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije NBA-a.

Utah je početkom drugog poluvremena serijom 10-0 otišla na najvećih 21 koš prednosti, a u završnici umalo sve prosula jer je Paul George slobodnim bacanjima smanjio na 104-103. Do potpunog preokreta ipak nije došlo.

Mitchell je zabio 37 koševa, Jordan Clarkson 24, a Bojan Bogdanović 16 uz četiri skoka, asistenciju i blok u 38 minuta.

I Ivica Zubac bio je u početnoj petorci, ali je dobio svega 13 minuta i zabio sedam koševa uz stopostotan šut (slobodna 1/1, dvica 3/3). Kod njegove momčadi Reggie Jackson ubacio je 29, George 27 poena.

Serija sad seli u Los Angeles, gdje se igraju iduće dvije utakmice. Nastavak je u noći na nedjelju.