Uvjerljive pobjede Arsenala i Cityja: Lambert srušio Chelsea

Nisu svi favoriti u subotu bili uspješni. Na gostovanju kod Southamptona izgubio je Chelsea 2-1. Presudio im je Lambert koji im je zabio prekrasan gol iz slobodnjaka

Vrlo rasploženi su bili strijelci u šest utakmica popodnevnog programa 31. kola Premiershipa, palo je čak 19 golova.

Najviše golova navijači su vidjeli na Emiratesu gdje je Arsenal pobijedio Reading 4-1. 'Topnici' su poveli u 11. minuti golom Gervinha. U prvom poluvremenu više nije bilo golova, a onda se otvorilo u nastavku.

U 48. minuti Cazorla je udvostručio vodstvo Arsenala, a u 67. minuti 'topnici' su vodili već 3-0. Zabio je Giroud. Samo minuti kasnije Reading je smanjio, a pogodio je Velšanin Robson-Kanu.

Konačnih 4-1 u 77. minuti iz penala je postavio Arteta.

Gol manje vidjeli su navijači na Etihadu gdje je City razbio Newcastle 4-0. Na gol se čekalo do 41. minute kada je na asistenciju Clichya zabio Tevez. U samoj završnici prvog poluvremena 'građani' su zabili i drugi gol. Na asistenciju Nasrija pogodio je Silva.

U 56. minuti za 3-0 zabio je Kompany, a konačnih 4-0 u 69. minuti postavio je Yaya Toure.

Lambert srušio Chelsea

Nisu svi favoriti u subotu bili uspješni. Na gostovanju kod Southamptona izgubio je Chelsea 2-1. Domaćini su poveli u 23. minuti golom Rodrigueza. Terry je deset minuta kasnije donio izjednačenje Chelseaju, ali ono nije dugo trajalo.

Samo dvije minute kasnije Lambert je odlično izveo slobodnjak i pogodio za 2-1 domaćina, što se na kraju pokazao i konačni rezultat.

Poraz Chelseaja iskoristio je Tottenham koji je pobjedom kod Swanseaja 2-1 opet skočio na treće mjesto ljestvice. Za goste su zabili Vertonghen i Bale u prvom poluvremenu, dok je u nastavku počasni gol za domaćine zabio Michu.

U prvoj utakmici subotnjeg dana podsjetimo Manchester United je pobijedio Sunderland 1-0.

Premierliga, 31. kolo:

• Arsenal - Reading 4-1 (Gervinho 11, Cazorla 48, Giroud 67, Arteta 77-11m / Robson-Kanu 68)
  • Manchester City - Newcastle 4-0 (Tevez 41, Silva 45+1, Kompany 56, Toure 70)
  • Southampton - Chelsea 2-1 (Rodriguez 23, Lambert 35 / Terry 33)
  • Swansea - Tottenham 1-2 (Michu 71 / Vertonghen 8, Bale 21)
  • West Ham - West Bromwich 3-1 (Carroll 16, 80, O'Neil 28 / Dorrans 87-11m)
  • Wigan - Norwich 1-0 (Kone 81)
  • Sunderland - Manchester United 0-1 (Bramble 27-ag)