Rijeka - Istra 3-0: Riječanima i derbi Učke i vrh HNL-a! Marić zabio prvijenac odmah u debiju

Riječani su se, nakon remija Hajduka u Osijeku, odvojili na vrhu s dva boda prednosti. Hodža je zabio već u 10. minuti, a povećao Janković iz penala pa se ozlijedio. Marić je debi okrunio golom

Nakon Jadranskog derbija, Rijeka je otvorila šampanjac i u derbiju Učke! Riječani su na skoro pa ispunjenoj Rujevici pobijedili Istru 3-0 i odvojili se na vrhu ljestvice s dva boda ispred Hajduka.

S takvim zaletom nakon Poljuda, u takvoj atmosferi koju je stvorilo više od 7000 navijača, malo tko se kladio na njihov kiks, kao, primjerice, kada su koncem listopada gostovali u Puli i remizirali 1-1. Ovaj puta Puljani nisu imali šanse, zapravo, prošli su u duplo bolje nego zadnji puta na Rujevici (6-0), a debi je golom okrunio i Mirko Marić koji je ušao u drugom poluvremenu.

Sve je Rijeka riješila u prvom. Hodža, koji je zamijenio odsutnog Fruka, utrčao je u 10. minuti u peterac na ubačaj Pjace, a potom je Janković iskoristio poklon Marešića koji je igrao rukom u kaznenom prostoru. Janković je zabio i pritom se ozlijedio!?

Bude li teže prirode, mogao bi to biti hendikep za Sopićevu momčad koja se s igračem više (crveni karton dobio Maurić zbog starta na Selahiju) razigrala i uljepšala navijačima novi tjedan koji će provesti na vrhu...