Već 15. hrvatsko polufinale od 1994., na SP-ima ih ne gubimo!

Rezultatski imperativ nas u polufinalima ne sputava, pogotovo na SP-ima. Svaki put kad smo došli u polufinale na Svjetskim prvenstvima, prošli smo dalje, četiri od četiri

Prvo veliko natjecanje na kojem je nastupala Hrvatska bilo je Europsko prvenstvo u Portugalu davne 1994. godine. Otad je, uključujući i taj, odigrano 25 turnira, što Eura, što Svjetskih prvenstva, što Olimpijskih igara. Naša reprezentacija konstantno demonstrira da je ponajbolja rukometna velesila.

Polufinale protiv Danske bit će nam već 15., a omjer nam je pozitivan kada dođemo među četiri. Osam puta smo prošli u finale, a šest puta izgubili.

Skor smo pokvarili na posljednja dva natjecanja prošle godine. Izgubili smo od Srbije, odnosno Francuske.

Zadnje uspješno bilo je ono protiv Poljaka na Euru u Austriji 2010. godine.

Sve u svemu, polufinala nam leže, pogotovo ona na SP-ima, rezultatski imperativ nas na njima ne sputava. Svaki put kad smo došli u polufinale na SP-ima, prošli smo dalje, četiri od četiri. Nadajmo se da će tako biti i večeras.