Venus Williams je zaustavila Donnu Vekić u Wimbledonu...

Ne računajući nastupe na ITF Challengerima, ovo je bio 12. uzastopni poraz Donne Vekić u kvalifikacijama ili glavnom ždrijebu WTA turnira, ali je barem ostavila solidan dojam

Peterostruka pobjednica Wimbledona, Amerikanka Venus Williams svladala je Osječanku Donnu Vekić sa 7-6 (3), 6-4 u dvoboju 1. kola Grand Slam turnira u londonskom All England Clubu, odigranom u ponedjeljak.

Ne računajući nastupe na ITF Challengerima, ovo je bio 12. uzastopni poraz hrvatske Fed Cup reprezentativke u kvalifikacijama ili glavnom ždrijebu WTA turnira, ali je barem dojam koji je ostavila bio solidan. Štoviše, Donna Vekić je zaslužila osvojiti barem prvi set ovog dvoboja, u kojem je dvaput stvarala prednost 'breaka' (4-3, 6-5), imala i dvije set-lopte (40-15) u 12. gemu, ali je tada odlučila čekati pogrešku iskusne suparnice, koju nije dočekala.

Vekić je prva došla u priliku za 'break' i u drugom setu, pri rezultatu 4-4, samo da bi u sljedećem gemu po treći i posljednji put izgubila servis. Venus Williams nije napravila pogrešku kakvu je Osječanka učinila u prvom setu te je nakon jednog sata i 52
minute igre ostvarila pobjedu i izborila plasman u drugo kolo, gdje ju čeka Grkinja Maria Sakkari.

Od hrvatskih predstavnica u turniru su još ostale Mirjana Lučić-Baroni i Ana Konjuh. Lučić-Baroni će u utorak igrati protiv Slovakinje Dominike Cibulkove s kojom ima 0-4 u međusobnim dvobojima, dok Konjuh čeka dvoboj s Talijankom Karin Knapp.

Ivanović ispala od 232. igračice svijeta

Nekadašnja prva igračica svijeta doživjela je blamažu na startu Wimbledona. Ana Ivanović izgubila je u prvom kolu od Ruskinje Ekaterine Aleksandrove 6-2, 7-5.

Zašto blamaža? Ruskinja je 232. igračica svijeta, do glavnog turnira je došla kroz kvalifikacije, a pobjeda protiv Sprkinje najveća joj je u karijeri.

Dosad je Aleksandrova igrala tek manje turnire, zaradila je oko 60.000 dolara, dok je Ana Ivanović u karijeri zaradila preko 15 milijuna dolara.