Vidal srušio Sampdoriju: Juve potvrdio 31. titulu prvaka Italije

Genova je postala poprište slavlja za sve prijatelje Juventusa. "Bianconeri" su svladali Sampdoriju 1-0 u 34. kolu Serie A te potvrdili 31. naslov prvaka Italije

Juventus je novi-stari prvak Italije. "Stara dama" svladala je Sampdoriju u gostima 1-0 u prvoj utakmici 34. kola Serie A i pobjegla Laziju na nedostižnih 17 bodova pet utakmica prije kraja.

To je 31. naslov za torinsku momčad (uz koje ima i dva oduzeta) te četvrti uzastopni.

Iako je "bianconerima" za potvrdu naslova bio dovoljan i remi, osvojili su sva tri boda zahvaljujući golu Artura Vidala u 32. minuti. Stephan Lichtsteinter ubacio je s desne strane, a Čileanac je na petercu loptu glavom poslao od stative u mrežu.

U drugom poluvremenu genovska momčad imala je dvije vrlo dobre prilike za izjednačenje, obje preko Gonzala Bergessija, ali obrana gostiju sačuvala je praznu mrežu i tako došla do 24. pobjede u 34 utakmice.