VIDEO Sosa je dvaput asistirao u Stuttgartovoj utakmici sezone

'Švabe' su u doigravanju za ostanak razbili HSV 3-0, koji se očajnički želi vratiti u Bundesligu nakon što je 2018. prvi put ispao iz njemačke elite. Stuttgart je poveo već u 1. minuti, a u nastavku je došao do trice

Bundesliga je za ovu sezonu službeno završila, no hrvatski reprezentativac Borna Sosa i njegov Stuttgart tek moraju osigurati ostanak u elitnom društvu njemačkog nogometa jer su prvenstvo završili 16. na tablici. Zasad su jako blizu tome.

'Švabe' su u prvoj utakmici doigravanja za ostanak uvjerljivo svladale HSV (3-0), koji se očajnički želi vratiti u Bundesligu nakon što je 2018. prvi put ispao iz njemačke elite.

velika borba VIDEO Novi dan, nova drama u Njemačkoj: Heidenheim u 100. minuti izborio Bundesligu

Prvu utakmicu Stuttgart igra kod kuće, a poveo je već u 1. minuti, točnije nakon 43 sekundi igre poslije krasnog ubačaja iz kornera upravo našeg reprezentativca. Sosa je namjestio loptu i u 'trepavicu' pogodio Grka Konstantinosa Mavropanosa koji prekrasno zabija glavom.

Prvu asistenciju Sose pogledajte OVDJE.

DRAMATIČNA ZAVRŠNICA VIDEO Evo kako je Mainz skupo koštao Dortmund i gola Musiale koji je odlučio prvaka Njemačke

Stuttgart je do poluvremena mogao imati i dva gola prednosti, no Serhou Guirassy promašio je penal u 27. minuti.

Početkom nastavka "švabe" su zabile još dva gola. Josha Vagnoman u 51. minuti udvostručio je vodstvo domaćih, a tri minute poslije Serhou Guirassy nakon još jednog Sosina kornera postavio konačnih 3-0.

Drugu Sosinu asistenciju pogledajte OVDJE.

Uzvrat je u ponedjeljak u Hamburgu (20.45).