VIDEO Bravo, majstore! Sosa u 83. slalomom prošao čuvare i poslužio suigrača za preokret

Sosa se otarasio čuvara na lijevoj strani pa probio skroz do gol-aut linije te dao povratnu za Kalajdžića, koji je zatresao mrežu za tek 5. pobjedu Stuttgarta ove sezone

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa asistirao je za pobjednički gol (3-2) njegovog Stuttgarta u domaćem preokretu protiv Borussije Mönchengladbach u 25. kolu Bundeslige.

Goste je već u 14. minuti u prednost doveo Plea, a dvadesetak minuta kasnije Thuram je povećao na 2-0. Stuttgart je do kraja poluvremena smanjio na 2-1 preko Enda, a za izjednačenje je u 51. minuti zabio Fuhrich.

NA PRAGU SNA Hrvat skoro prešao u Bayern: Nagelsmann je htio Sosu, ali...

A onda je na scenu stupio lijevi bek 'vatrenih'. Sosa se u 83. minuti otarasio čuvara na lijevoj strani pa probio skroz do gol-aut linije te dao povratnu za Kalajdžića, koji je zatresao mrežu za tek 5. pobjedu Stuttgarta ove sezone.

Fenomenalan prodor i asistenciju Sose pogledajte ovdje.

Švabe su pobjedom došli do 22. boda, no i dalje su u 'crvenoj zoni' na 17. mjestu. Iz Bundeslige ispadaju dvije posljednjeplasirane momčadi, dok 16. momčad ide u doigravanje. Stuttgart sada ima bod manje od 16. Herthe, dok mu Arminia Bielefeld bježi tri boda.