VIDEO Ivanušec promašio zicer pa poludio, pobjede Feyenoorda i Ajaxa, nastupili Hrvati...

Feyenoord je u 30. kolu pobijedio Fortunu Sittard 1-0, a Ajax je u derbiju kola bio bolji od Twentea 2-1

Aktualni nizozemski prvak Feyenoord porazio je na gostovanju Fortunu Sittard 1-0 u susretu 30. kola Eredivisie, dok je Ajax u derbiju kola pobijedio Twente 2-1.

Feyenoord je slavio golom Davida Hancka u 18. minuti. Hrvatski reprezentativac Luka Ivanišec je za Feyenoord igrao od 78. minute, dok je na suprotnoj strani Alen Halilović ušao u igru u 86. minuti. Ivanušec je nekoliko minuta po ulasku u igru bio u mat-situaciji, ali pogodio je stativu. Poludio je zbog promašaja.

Tri boda je dohvatio i Ajax porazivši Twente sa 2-1. Gosti su poveli u 31. minuti golom Rickyja van Wolfswinkela, no "Kopljanici" su u drugom dijelu okrenuli rezultat, a strijelci su bili Brian Brobbey (59') i Steven Bergwijn (81'-11m).

Za Ajax je cijeli susret igrao Josip Šutalo, Borna Sosa je ušao u igru u 82. minuti, dok Jakov Medić nije nastupio.