VIDEO Pogledajte monstruozno zakucavanje Zupca! Novi double double, bez ijednog promašaja

Clippersi su pobijedili Charlotte 120-106, a hrvatski centar za 27 minuta na parketu Staples Centra ubacio je 14 poena uz 11 skokova. Ubacio je svih 11 šuteva iz slobodnih i iz igre

Ivica Zubac (24) uhvatio je zamah na startu nove NBA sezone. Treću utakmicu u nizu završio je s dvoznamenkastim brojem poena, a drugu zaredom i double double!

Hrvatski košarkaš u domaćoj je pobjedi LA Clippersa nad Charlotteom 120-106 ubacio 14 koševa uz 11 skokova i dva bloka za 27 minuta. Imao je savršen šut od 3/3 iz igre i 8/8 s crte slobodnih bacanja.

Posebno je dominantno bilo zakucavanje Ivice Zupca sredinom druge četvrtine, kad je odnio najefikasnijeg igrača Hornetsa Milesa Bridgesa (21 koš) i oduševio američke komentatore.

POGLEDAJTE VIDEO:

- Još od prošle godine napravili smo puno dobrih povrataka i znamo da nikad nije gotovo - rekao je Zubac.

- Međutim, moramo biti bolji na početku nije lako nadoknaditi 15, 20 koševa zaostatka. Potrebno je puno energije - dodao je.

Clippersi su gubili krajem prve četvrtine 13 koševa, a sredinom posljednje i devet (102-103). Ali uslijedila je nevjerojatna serija 22-0 koju je započeo upravo Zubac slobodnim bacanjima, a tako je i završio utakmicu.

- Ključ pobjede je bila naša obrana - istaknuo je trener Clippersa Tyronn Lue.

- Mislim da se naša obrana stvarno podigla, naša tjelesnost, naša koncentracija je bila je puno bolja. Mislio sam da je naš fokus u prvom poluvremenu, fizički, bio prilično loš.

Paul George bio je najefikasniji strijelac kod pobjednika s 20 koševa i devet skokova, a double double imao je i Terrance Mann (17 koševa, 10 skokova).

Utah je malo posustala nakon sjajnog ulaska u sezonu. U noći na nedjelju izgubila je kod Miamija, a sinoć i od Orlanda. Bilo je 107-100 za Magic kod kojega je Cole Anthony ubacio 33, a Wendell Carter Jr. 22 koša.

Bojan Bogdanović za 31 minutu ubacio je 13 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Bio je stopostotan iz slobodnih bacanja (4/4), za dva gađao 3/8, a za tricu 1/5.

Aktualni NBA prvaci Milwaukee Bucksi poraženi su na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 94-101. Bila je to sedma pobjeda Wizardsa u prvih 10 susreta sezone, dok su Bucksi na skoru 4-6.

Washington je odigrao odličnu obranu, ograničivši Buckse na 39 posto šuta.

- Otežali smo im, osjećam se kao da smo igrali utakmicu doigravanja - kazao je Bradley Beal, s 30 koševa prvi strijelac pobjedničkog sastava. Kyle Kuzma i Montrez Harrell dodali su po 15 koševa.

Kod Bucksa najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 29 koševa i 18 skokova. Grayson Allen dodao je 19 koševa.

Golden State Warriors su pobijedili Houston Rocketse sa 120-107 i sa skorom 8-1 predvode ligu.

Jordan Poole je zabio 25, a Stephen Curry 20 koševa za Warriorse, dok je Jae'Sean Tate predvodio Houston sa 21 košem i 10 skokova.