'Vražja' posla: Manchester u finale za samo 11 minuta

Pobjedom 3-1 na Emiratesu Manchester United je izborio finale Lige prvaka. Obranu naslova prvaka Europe United će tražiti u glavnom gradu Italije

U Ligi prvaka Arsenal na svom stadionu nije primio gol posljednjih 514 minuta. A onda je došao Manchester United i uvalio im dva komada za 11 minuta! Mladi Kieran Gibbs grubo je pogriješio u 8. minuti, poskliznuo je i kao na pladnju ponudio šansu Sung-Ji Parku. Korejac nije pogriješio. No pogriješio je golman Arsenala Almunia tri minute kasnije. Ronaldo je sjajno pucao iz slobodnjaka, snažno i precizno, ali ta je lopta došla s 35 metara, u golmanov kut... Ronaldo je za prvi gol dodao Parku, drugi sam zabio i priča je na Emiratesu bila završena.
Crveno-bijele zastavice, kojih su tribine Emiratesa bile prepune, više se nisu vijorile. Nevjerica na licima navijača Arsenala najbolje je oslikavala ono što se događalo na travnjaku. Njihov Arsenal nije se mogao nositi s Unitedom, Ronaldo, Rooney i društvo radili su što su htjeli i igrali koliko je bilo potrebno. Pa tu i tamo izveli još poneku akciju od koje zastaje dah. Kao što je bila ona iz 61. minute. Od kornera Arsenala do gola Manchestera u četiri poteza. Ronaldo je akciju započeo dodavanjem petom na jednoj, a završio efektnim golom na drugoj strani terena.
Navijači Arsenala napuštali su tribine Emiratesa već nakon sat vremena igre, razočarani nemoći svoje momčadi. United je u ovom trenutku nedodirljiv za ovakav Arsenal, zasluženo će United igrati u rimskom finalu i imati priliku braniti naslov prvaka. Nije smetao ni gol Van Persieja iz penala, malo jest izravni crveni karton kojeg je u toj situaciji dobio Darren Fletcher.
Škotski veznjak neće igrati u finalu, u kojem će Manchester United pokušati i 26. put zaredom ostati neporaženi. U Ligi prvaka nisu izgubili već 25 utakmica. Posljednji ih je dobio Milan u polufinalu, bilo je to davnog 2. svibnja 2007. Više od dvije godine kasnije traje serija nepobijedivosti, Arsenal ove večeri nije izgledao kao momčad koja je bila u stanju ugroziti taj niz