Zadar pao u produžetku: Poraz od Darušafake na Višnjiku...

Zadrani su pred domaćom publikom odigrali vrlo dobru utakmicu i došli do neizvjesne završnice, no na kraju ipak nisu uspjeli razveseliti svoje navijače...

Nakon velike utakmice protiv Fenerbahčea, košarkaši Zadra su na Višnjiku, u sklopu Zadar Basketball Tournamenta, ugostili još jednu tursku momčad, Darušafaka, od koje su poraženi nakon produžetka 88-92

Zadrani su pred domaćom publikom odigrali vrlo dobru utakmicu i došli do neizvjesne završnice, no na kraju ipak nisu uspjeli potpuno razveseliti svoje navijače.

Momčad Ante Nazora bila je ravnopravna cijelo prvo poluvrijeme, te čak i povela u trećoj četvrtini, no gosti su tada pojačali ritam i s vodstvom ušli u posljednji dio susreta. Bošnjak je 2,5 minute prije kraja doveo Zadar u vodstvo 73-71, a domaćini su imali i posljednji napad za pobjedu, ali Bošnjak je tada ipak bio neprecizan. U produžetku se bolja snašla gostujuća momčad i na krilima Amerikanca Johna Shurne  zasluženo slavila.

Najučinkovitiji u redovima gostiju bio je Shurna s 25 koševa, dok je Zadar predvodio kapetan Ivanov s istim brojem koševa. Zadru je preostala borba za peto mjesto, dok će se za prvu poziciju boriti Fenerbahče i Darušafaka