Čudesni Zadar razbio Cedevitu! Briljirali su Drežnjak i Božić

Najefikasniji kod domaćina na Višnjiku bio je Dario Drežnjak koji je ubacio 20 poena, Luka Božić dodao je 19. Obojica su imala po devet skokova

U subotu je Cibona prosula sve u završnici protiv Budućnosti i izgubila u Draženovu domu, a dan kasnije Zadar se pobrinuo da nema nikakvih upitnika već nakon prve, pa i druge četvrtine. Zadrani su deklasirali ljubljansku Cedevitu Olimpiju 81-59 (22-13, 21-13, 21-15, 17-18) u ogledu 21. kola regionalne ABA lige i prekinuli niz od tri poraza.

POGLEDAJTE VIDEO:

Od samog početka Zadrani su dominirali utakmicom te su, malo po malo, stvarali prednost i rezultatski bježali suparniku. Sredinom treće četvrtine prednost je otišla i na 20 poena čime je suparnik iz Ljubljane bio slomljen.

Luka Božić ponovno je bio najbolji zadarski igrač, ali je ovom prilikom ostao bez 'triple-double' učinka. Ubacio je 19 poena, a uz to je imao devet skokova i sedam asistencija. Uz njega su još četvorica domaćih igrača ubacila dvoznamenkasti broj poena, a najviše Dario Drežnjak 20 čemu je dodao devet skokova i tri asistencije.

U gostujućoj momčadi najbolji je bio Joshua Adams sa 17 poena.

Na vrhu ljestvice su Partizan s omjerom 18-2 te Crvena zvezda koja ima 17-2. Potom slijede Budućnost s 15-6, Cedevita Olimpija 14-6 te FMP koji ima 12 pobjeda i devet poraza. Zadar i Mega su na omjeru 10-11, Cibona ima osam pobjeda i 13 poraza, a Split isti broj pobjeda i 12 poraza.

U ponedjeljak će utakmicu 21. kola odigrati košarkaši Splita koji gostuju u Crnoj Gori kod Studentskog centra. Utakmica počinje u 18 sati.