Zadranin Perica zabio prvi gol u povijesti Konferencijske lige...

Odigrane su prve dvije utakmice po skupinama Konferencijske lige, novog natjecanja Uefe. U prvom planu je bio hrvatski nogometaš Stipe Perica (26).

Naime, ovaj nekadašnji mladi hrvatski reprezentativac, postigao je prvi, povijesni pogodak u natjecanju po skupinama Konferencijske lige koja se premijerno igra od ove sezone.

Njegov je Maccabi, gdje je došao ove sezone iz Watforda, na domaćem terenu u Tel Avivu s 4-1 pobijedio Alaškert iz Armenije, a Perica je svojoj momčadi trasirao put prema tri boda golom u 13. minuti.

Još su strijelci za Maccabi bili Kanichowsky, Biton i Hozez, a za goste je poentirao Embalo. U skupini A u četvrtak će još igrati HJK Helsinki i LASK iz Linza.

U drugom odigranom susretu, u skupini E, Maccabi iz Haife i Feyenoord su remizirali bez golova. U toj skupini, u prvom kolu će igrati još Slavia Prag - Union Berlin.

Sve ostale utakmice 1. kola Konferencijske lige na rasporedu su u četvrtak. (mg)

Konferencijska liga, 1. kolo:

Skupina A

Maccabi Tel Aviv - Alaškert 4-1 (Perica 13, Kanichowsky 32, Biton 45+3-11, Hozez 72 / Embalo 17)