Zagreb se vratio od 0-3 u 15 minuta protiv Belupa!

Golovima Krstanovića, Piškora i Jefthona, Zagreb je došao do 3-3 i spasio bod. Rijeka je nastradala kod Lokomotive, Varteks okrenuo protiv Intera...
Kada je Mateas Delić u 65. minuti opalio iz daljine i poslao već treću loptu iza leđa golmana Zagreba Marina Skendera, činilo se da je priči kraj. Publika je u Kranjčevićevoj odmahivala rukom, Zagreb je ponovno igrao utakmicu iz noćnih mora. Ali nije odustajao! Igor Štimac stajao je uz aut-liniju, pokušavao podići svoje igrače i - uspio. Krstanović je u 74. minuti pogodio glavom, pet minuta prije kraja zabio je i Piškor, a konačnih 3-3 donijela je bomba Brazilca Jefthona s 22-23 metra u 90. minuti.
- Ponosan sam na svoje igrače. Ispraznili smo se nakon Hajduka, imali smo dan manje odmora od Slavena, puno je i ozljeda... Ali uspjeli smo - zadovoljno je rekao Igor Štimac i dodao:
- Ponovno smo dali golove iz kvalitetnih akcija, a s druge strane smo poklanjali šanse protivniku.
Gosti iz Koprivnice poveli su preko Posavca iz penala, branič Rogulj je povisio, a Delić pogodio za 3-0. Nije bilo dovoljno.
- Imali smo sve, a na kraju se spašavali. Bod u gostima smo uzeli, ali nisam sretan - kaže trener Belupa Zlatko Dalić.
- Igraš onoliko koliko ti protivnik dopusti. Igrači Slavena su sami sebi stvorili pritisak povlačenjem - nadovezao se Štimac.
Šibenik je na Šubićevcu dobio Croatiju iz Sesveta golovima Božića i Zeca i iskoristio kiks Dinama. Opet su Šibenčani na samo tri boda zaostatka. Sigurno je do pobjede došla i Cibalia. U Vinkovcima je pao Zadar (2-0) u utakmici s dva crvena kartona. Husić je 'izletio' kod Cibalije, Maruna kod Zadra.
Neugodan šamar doživjela je Rijeka u Maksimiru, gdje su izgubili 3-0. Ali ne od Dinama, već od Lokomotive, iste one momčadi koju su u prvom kolu dobili 6-0. Prva tri udarca u okvir gola 'lokosima' su ušla, prekide su besprijekorno koristili. Karlovac je dobio Međimurje na svom travnjaku, a Varteks je preokrenuo protiv Intera. Šarić je doveo Zaprešićane u vodstvo, no Smrekar i Mumlek zabili su za tri boda.

PRVA HNL, 16. KOLO

CIBALIA - ZADAR 2-0 (Lukačević 37, Jurić 61)
KARLOVAC - MEĐIMURJE 2-0 (Novinić 21, Lajtman 88)
LOKOMOTIVA - RIJEKA 3-0 (Sopić 27, Bule 78, Pamić 81-ag)
ZAGREB - SLAVEN BELUPO 3-3 (Krstanović 74, Piškor 85, Jefthon 90 / Posavec 16-11m, Rogulj 44, Delić 65)
ŠIBENIK - CROATIA SESVETE 2-0 (Božić 39, Zec 84)
VARTEKS - INTER 2-1 (Smrekar 20, Mumlek 54-11m / Šarić 18-11m)

TABLICA: Dinamo 36, Šibenik 33, Cibalia 32,  Osijek 28 (-1), Slaven Belupo 28, Karlovac 26, Hajduk 22 (-1), Rijeka 22, Lokomotiva 22, Inter 20, Varteks 19, Zadar 18, Međimurje 17, Istra 13, Zagreb 11, Croatia Sesvete 7.