Zaslugom Gilardina 'Viole' opet do bodova u završnici

Premda se nije znalo hoće li igrati ili ne zbog ozljede, Alberto Gilardino ne samo da je nastupio već je golo u završnici odlučio utakmicu

Fiorentina je pobijedila s 2-1 Atalantu u gostima, te je tako kopirala isto ono što je uspjelo Juventusu i Milanu. Inače, na ovom stadionu su, pak, teško stradali Inter i Roma. Početkom drugog poluvremena je sve bilo u rukama Atalante. Poveli su u 49. minuti 1-0 pogotkom Plasmatija, ali im se sve srušilo osam minuta kasnije kada je Peluso zaradio crveni karton, te je skrivio jedanaesterac na Gilardinu. Jovetić je izjednačio na 1-1, a konačan rezultat je postavio talijanski reprezentativac Gilardino u 89. minuti. Time je popularni Gila došao do brojke od 16 pogodaka ove sezone u Seriji A.