Zbog penala za Inter sudac Nicola Rizzoli u Serie B?

Zahvaljujući penalu koji je za Inter dosudio u derbiju protiv Rome, sudac te utakmice će vrlo vjerojatno neko vrijeme suditi u drugoj ligi

Prošlo je 17 minuta drugog poluvremena, Inter je na svom stadionu gubio od Rome 3-1. Mario Balotelli je u tim trenucima uzeo loptu, ušao u šesnaesterac Rome, između dvojice igrača Rome i - pao. Sudac Nicola Rizzoli odmah je pokazao na bijelu točku, a penal je mladi Balotelli sam i zabio. Desetak minuta prije kraja utakmice zabio je i Crespo i Inter se izvukao, uzeo vrijedan bod. Velikim dijelom i zahvaljujući dosuđenom penalu...
Na nesreću suca Nicole Rizzolija, televizijska snimka pokazala je da je u toj situaciji grubo pogriješio. Balotelli je pokazao solidno glumačko umijeće, ali to Rizzolija ne opravdava. Snimka jasno pokazuje da tamnoputog napadača nisu dotaknuli ni Rossi ni Motta, što znači da je Rizzoli pogreškom utjecao na rezultat.
Šef talijanske sudačke organizacije Pierluigi Collina ove sezone ima veliko povjerenje u Rizzolija, dodijelio mu je čitav niz važnih i teških utakmica. No sve se brzo okrene nakon jedne ovakve pogreške. Tako Corriere dello Sport donosi informaciju kako će Collina sada Rizzolija poslati na "hlađenje" u Serie B na nepoznato razdoblje. Potvrde još nema, no Talijani ovakve stvari ne praštaju. Osobito nakon brojnih afera posljednjih godina, pogotovo kada se zna da već više od godinu dana nije dosuđen penal protiv Intera... A taj zadnji dosudio je - Rizzoli.