Zrinjski ima aktivan rezultat za Europsku ligu, Zekić izgubio, Brekalo poražen kod Rapida

Dinamo je slavio protiv praške Sparte u play-offu Europske lige, dok je Rijeka izgubila kod Lillea. Evo kako su prošli ostali Hrvati u borbi za Europu

Dinamo je sinoć na Maksimiru pobijedio 3-1 prašku Spartu i došao na prag grupne faze Europske lige, isto kao i Ajax koji je slavio 4-1 na gostovanju kod Ludogoreca. Jakov Medić odigrao je svih 90 minuta za nizozemskog velikana, dok Josip Šutalo nije bio u zapisniku.

Marko Tolić bio je strijelac u 2-1 domaćoj pobjedi Slovana iz Bratislave nad ciparskim Arisom. Bivši dinamovac doveo je svoju momčad u vodstvo u 34. minuti, Strelec je povećao na 2-0, a konačan rezultat postavio je Mayambela u 73. minuti.

PLAVA SILA Strašan jubilej: Dinamo protiv Sparte do 150. pobjede u Europi

HŠK Zrinjski Mostar ima aktivan rezultat s LASK-om uoči uzvrata na stadionu pod Bijelim Brijegom! Austrijanci su slavili na svom terenu 2-1 golovima Roberta Žulja, dok je jedini pogodak za Zrinjski djelo Nemanje Bilbije. Marin Ljubičić nije ulazio u igru za LASK.

U prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige, Astana je pred svojim navijačima slavila 1-0 protiv Partizanija, kojeg vodi Zoran Zekić. Autor jedinog gola na utakmici bio je bivši HNL-ovac Stjepan Lončar, dok je Marin Tomasov ušao u igru u 65. minuti. U redovima gostiju punu minutažu je odradio Mateo Kocijan.

Stipe Vučur i Petar Mamić izgubili su s Žalgirisom kod kuće od Ferencvaroša 4-0, iako su do crvenog kartona u 63. minuti gubili tek 1-0.

GOSTOVALI U DANSKOJ Težak poraz Partizana u Europi! Primio čak pet golova u gostima

Ante Rebić nije ulazio u igru u pobjedi 3-2 Bešiktaša nad kijevskim Dinamom koji domaće utakmice igra u Bukureštu, dok Dominik Livaković nije ni bio u zapisniku za utakmicu Fenerbahče-Twente (5-1), ali je svečano predstavljen na stadionu.

Eintracht Frankfurt remizirao je kod Levskog, koji je za izjednačenje zabio u petoj minuti sudačke nadoknade. Kristijan Jakić ušao je u igru u 77., a Hrvoje Smolčić deset minuta kasnije.

Josip Brekalo odigrao je svih 90 minuta u porazu Fiorentine na gostovanju kod bečkog Rapida 1-0, dok je Ante Budimir dobio 25 minuta u domaćem porazu Osasune od Club Bruggea.