To je to što me zanima!

Bakić: 'Uz mikroračunala djeca uče bilo što, čak i vjeronauk'

Zahvaljujući više od 80.000 micro:bitova, hrvatski učenici stječu dosad zapostavljene kompetencije poput algebarskog načina razmišljanja, o čemu će Nenad Bakić govoriti na najvećoj konferenciji o obrazovanju
Vidi originalni članak

Iako robotika nije za svakoga, digitalne tehnologije već sad neophodne su u velikom broju zanimanja, a uskoro će biti u gotovo svim zanimanjima, objašnjava Nenad Bakić. O važnosti robotike govorit će i 12. studenoga na konferenciji ‘Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska'.

Broj mjesta na konferenciji je ograničen. Prijavi svoj dolazak već danas!

Osnivač projekta Croatian Makers, pomoću kojeg u sve više škola ulazi učenje o naprednim tehnologijama, pojašnjava da je robotika atraktivna te je djeca upravo zbog toga vole.

Najprije u samostalnoj akciji 'STEM revolucija', a zatim u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja u 85% hrvatskih škola koje su se dobrovoljno javile projektu svi učenici 6. razreda dobili su po jedan primjerak mikroračunala, dok su njihovi profesori educirani za njihovo korištenje.

U međuvremenu je Varaždinska županija uvela programiranje za sve učenike nižih razreda uz pomoć micro:bita. U tim i drugim akcijama je u škole i knjižnice došlo više od 80.000 micro:bitova.

- Bitno je da djeca nauče programirati, ali još je važniji način razmišljanja koji će njime steći. Kod djece razvijamo kompetencije koje su dosad u hrvatskim školama bile zapostavljene, kao što su sposobnost suradnje, vještine komuniciranja, ali i algebarski način razmišljanja - kaže Bakić.

KONFERENCIJA O OBRAZOVANJU 'Sve više djece treba logopeda, ali država za to nema sluha...'

Poduzetnik ističe da su Šveđani od ove godine programiranje uveli kao obvezni predmet već u prve razrede osnovnih škola.

IRIM je Micro:bitove, objašnjava Bakić, odabrao upravo zbog njegove široke primjenjivosti.

- U tom trenutku smo imali robotičke edukacije u 360 škola – sad je to naraslo na 550 – ali je on zapravo služio samo djeci koju je to zanimalo.Tražili smo tehnologiju za potpunu demokratizaciju učenja digitalnih vještina, a micro:bit se iskristalizirao postavio kao idealan alat za to - ističe predsjednik IRIM-a. 

Za projekt Croatian Makers se, ističe, zainteresiralo i više od 2.000 nastavnika.

- Djeca danas nagib kosine mogu shvatiti tako da sami isprogramiraju svoj Micro:bit - pojašnjava Bakić jednu od primjena mikroračunala.

-  Educirali smo i 30 vjeroučitelja, a u projektu je sve više curica - zaključio je Bakić.

KONFERENCIJA O OBRAZOVANJU 'Kamo ide moje dijete': Želimo jasne odgovore i bržu reformu

Pridružite nam se na konferenciji "Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska" u organizaciji 24sata i partnera: RBA, Pliva, Podravka i INA, 12. studenog, u Obrtničkoj komori Zagreb, Ilica 49, te na vrijeme rezervirajte svoje mjesto u dvorani.

Pridružite nam se na konferenciji "Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska" u organizaciji 24sata i partnera: RBA, Pliva, Podravka, INA i Coca-Cola, 12. studenog, u Obrtničkoj komori Zagreb, Ilica 49, te na vrijeme rezervirajte svoje mjesto u dvorani.

Idi na 24sata

Komentari 71

  • ina67 30.10.2018.

    Važno da se može vjeronauk učiti.

  • Froam 30.10.2018.

    Ali nisu svi za to...to bi trebao biti vise izvan nastavni predmet,nekima ce ici nekima nece nikako,i sada muciti djecu s time kojima to nikako ne ide i onda ta briga pada na grbacu njihovim roditeljima je blesavo! Samo muka i jos ce i iz toga se ici na instrukcije...glupost, nemojte to radit osim ako nije izvan nastave

  • mrTrobec 30.10.2018.

    Išla je kolona vjernika po Sljemenu za Mariju Bistricu,cijelu su noć hodali a u jutro izađe sunce,onako u kontra svjetlu djeca ugledaše blistavu pojavu.Jedno dijete uzvikne,tata je li ono Mojsije?Nije sine to je Nenad Bakić

Komentiraj...
Vidi sve komentare