Obavijesti

Tech

Komentari 10

Naftaši kažu da će 2040. skoro svi još voziti na fosilna goriva

Naftaši kažu da će 2040.  skoro svi još voziti na fosilna goriva
1

Organizacija zemalja izvoznica nafte ne vjeruje u inovacije i razvoj baterija te u izvještaju predviđaju da će 94 posto svih automobila 2040. voziti na fosilna goriva

Admiral

Ako se pita OPEC, električni automobili bit će prilično beznačajni na globalnom tržištu automobila i za 25 godina. Naime, organizacija zemalja izvoznica nafte, koja očito ima svoje interese, u godišnjem izvještaju predviđa da će 94 posto automobila 2040. godine i dalje pogoniti fosilna goriva.  Iako, Tesla i druge kompanije koje rade na razvoju električnih automobila dugog dosega s time se ne bi složili. 

OPEC u svom izvještaju navodi da će električna vozila predstavljati tek 1 posto tržišta, dok će hibridi biti puno zastupljeniji s 14 posto, ali i njih uglavnom pogone fosilna goriva, prenosi Mashable.

Navode da u doglednoj budućnosti električna vozila neće ostvariti značajni rast bez velikog napretka u tehnologiji, a isto tako se ne predviđa i značajan rast za vozila na gorive ćelije i plin.  Ipak, navode da će rasti prodaja hibrida, ali i učinkovitost automobila. No, to neće dovesti do pada potrošnje nafte. Naprotiv, ona će rasti zbog sve većeg broja vozila na novim tržištima poput Kine i Indije. Sad, koliko su u pravu tek treba vidjeti jer smo i ove godine vidjeli niz inovacija u proizvodnji i povećanju kapaciteta baterija, a Tesla radi i na vlastitoj tvornici baterija.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 10
Kanadska policija Hrvatima: Marihuana dozvoljena u gradu, zbog pirotehnike moguć izgon!
PAMET U GLAVU!

Kanadska policija Hrvatima: Marihuana dozvoljena u gradu, zbog pirotehnike moguć izgon!

"Na javnom prostoru u gradu dozvoljena je konzumacija droge marihuana dok na stadionu nije dozvoljeno", poručuju iz kanadske policije...
Opet nova ogrebotina na autu? Kako stati na kraj bezobzirnim (su)vozačima
NEMAR ILI SPLET OKOLNOSTI

Opet nova ogrebotina na autu? Kako stati na kraj bezobzirnim (su)vozačima

Niste sigurni što vam više može pokvariti dan - nova ogrebotina na vratima automobila ili to što neke ljude jednostavno nije briga za tuđu imovinu. Dok se vi parkirate 'u milimetar', netko drugi bez pardona zalupi vratima i otiđe