Komentari 37

'Metla' u Ledenoj dvorani, Lev lakoćom izbacio Medveščak...

12

Lev je i u četvrtoj utakmici doigravanja slavio protiv Medveščaka te s ukupnih 4-0 prošao u drugi krug natjecanja. Česi su ove sezone slavili u svih šest susreta...

Medveščak je nakon sjajne sezone u drugoj najjačoj hokejaškoj ligi svijeta dogurao do doigravanja, no dalje od toga jednostavno nije išlo. Nakon dva poraza u Češkoj, 'medvjedi' su poraženi i dva puta na domaćem ledu te je tako Lev 'metlom' prošao u drugi krug. U četvrtoj utakmici gosti su u zagrebačkom Domu sportova slavili rezultatom 3-2.

Lev je u vodstvo doveo Matai već u šestoj minuti utakmice, a nakon prilično sumnjivog isključenja Lingleta u 16. minuti za 2-0 Leva zabio je Maenpaa . Imali su domaćini u zadnjim minutama prve trećine čak dva igrača više, kada su u razmaku od samo 15 sekundi zbog povlačenja palicom isključeni Sevc i Jaakola , no ni tada nisu uspjeli zabiti gol.

U drugoj trećini agonija se nastavila, a Medveščak je u igri barem za ovu utakmicu držao jedino Dekanich koji je obranio nekoliko odličnih pokušaja gostiju. Loša vijest je i ozljeda Cheechooa koji je teško ozlijedio koljeno.

Posljednja trećina donijela je u svojoj sedmoj minuti nadu domaćinima kada je Alan Letang zabio za smanjenje rezultata, no ona nije trajala dugo jer je već u sljedećoj minuti za 3-1 zabio Ullstrom . U 16. minuti Matt Ellison zabija za 2-3, a točno dvije minute prije kraja isti se igrač našao sam pred golmanom no nije uspio skrenuti dodavanje za poravnanje rezultata.

Sevc je na 1.10 do kraja isključen, a Medveščak je izvadio golmana i napravio pravu opsadu gostujućeg gola. Međutim, 'medvjedi' nisu uspjeli zabiti te Lev potpuno zasluženo ide dalje, dok Medveščak završava svoju priču u debitantskoj sezoni u KHL-u.

KHL, doigravanje, 4. utakmica:

Medveščak - Lev 2-3

Treća trećina 2-1

Druga trećina 0-0

>>> Nekoliko opasnih udaraca Leva u nizu je obranio Dekanich te tako spriječio konačni kraj. Ovako nada za povratak u ovu utakmicu još uvijek živi. Nešto više od sedam minuta je do kraja druge trećine.

Prva trećina 0-2

>>> Cheechoo je odlično probio po lijevoj strani, a onda je grubo zaustavljen, međutim nema isključenja za goste. Umjesto toga, Medveščak je taj koji će imati igrača manje. Isključen je Linglet.

Ivan Radnić/24sata VIDEO

>>> 6' GOOOL! Lev vodi 1-0. Loša obrana Medveščaka, a tek četvrti napad Čeha koji je na ledu uspijeva zabiti za vodstvo gostiju. Matai je strijelac. Medveščak tako ni u šestom susretu protiv Leva nije uspio povesti. U svakoj dosadašnjoj utakmici Česi su prvi postigli gol.

>>> 1' Počela je utakmica. Medveščak će pokušati izboriti petu utakmicu u Pragu i zadržati nadu u čudo da kao prva momčad u povijesti KHL-a preokrene zaostatak od 0-3.