Komentari 9

Medveščak izgubio od Amura na otvaranju nove KHL sezone

9

'Medvjedi' su na domaćem zagrebačkom ledu imali prednost od 2-0, no Amur je uspio izjednačiti na 2-2, a kasnije i nakon raspucavanja slaviti rezultatom 3-2

Hokejaši Medveščaka na otvaranju su nove sezone u zagrebačkoj 'ledenoj' izgubili od Amura iz Habarovska nakon raspucavanja 2-3.

Nakon što je prva trećina završila bez golova, u 23. minuti Zanoški je zabio za vodstvo 'medvjeda'. Samo minutu kasnije Tomaš Mertl povisio je na 2-0, no Amur je poravnao do kraja druge trećine. Strijelci su bili Vjačeslav Litovčenko u 32. te Tom Wandell u 36. minuti nakon isključenja Mertla.

U produžecima nije bilo golova te su se izvodili kazneni udarci. Tomaš Zohorna i Vladislav Ušenin pogađali su za Amur dok je Kvapilov udarac Metsola obranio, a Gilbert Brule nije pogodio okvir gola. Sljedeći protivnik Medveščaka je Admiral iz Vladivostoka s kojim će u Ledenoj dvorani igrati u petak u 19.30 sati.