Komentari 20

'Medvjedi' zabili pet 'komada' i probili se u sami vrh ljestvice

1

Znamo da samo u najboljem izdanju i s fokusom na detalje možemo igrati protiv jakih momčadi, što Salavat svakako je. Zadovoljan sam s pobjedom, kaže Dwyer

Hokejaši Medveščaka pobijedili su na gostovanju u Ufi momčad Salavat Julajeva rezultatom 5-2 (3-0, 1-2, 1-0) te tako skočili među sami vrh Zapadne konferencije KHL-a.

- Prije utakmice dogovorili smo se da ćemo se koncentrirati na što bolji početak. Očito, plan je uspio i odigrali smo odličnu prvu trećinu. Krošelj je večeras bio na razini, jednako kao i penalty kill. Znamo da samo u najboljem izdanju i s fokusom na detalje možemo igrati protiv jakih momčadi lige, što Salavat svakako je. Zadovoljan sam s pobjedom - rekao je strateg 'medvjeda' Gordie Dwyer

Na semaforu nije istekla još niti deveta minuta igre, a Medveščak je imao vodstvo od 3-0 golovima Bjorkstranda u prvoj, Smolaneka u petoj te Genowayja u devetoj minuti susreta.

Domaćini u drugoj minuti druge trećine smanjuju na 1-3 golom Soina, a u šestoj za 2-3 zabija Khlystov. Kinrade zabija četvrti gol u mreži domaćina četiri minute kasnije, a Giliati zabija u trećoj minuti treće trećine za 5-2 pobjedu 'medvjeda'.

- Uvijek je lijepo zabiti i na taj način doprinijeti pobjedi. Prošlo je dosta vremena od mog posljednjeg gola. Gostujuća pobjeda protiv ovako jake momčadi je izvrsna za nas, za samopouzdanje. Sada na jednaki način moramo nastaviti - izjavio je Giliati

Novo gostovanje 'medvjedi' imaju već u nedjelju, 11. listopada u 16 sati po našem vremenu, kada igraju s AK Barsom u Kazanu.