Komentari 6

Napad plišancima: Čak 28.815 medvjedića završilo je na ledu

1

Na poziv juniorskog kanadskog kluba Calgary Flamesa, nakon prvog gola u drugoj trećini u utakmici protiv Swift Current Broncosa gledatelji su bacili 28.815 plišanaca

U bilo kojem drugom slučaju vjerojatno biste bili izbačeni sa sportskog događaja kada ubacujete predmete na teren, ali ne i na hokeju i tradicionalnom bacanju plišanih medvjedića na led. Jedan takav događaj zbio se na nedjeljnom ogledu kanadske juniorske Western Hockey League između Calgary Hitmena i Swift Current Broncosa.

Rasprodana dvorana i 19.289 gledatelja u Scotiabank Saddledomeu spremno je dočekala gol Jordyja Stallarda u sedmoj minuti druge trećine, ujedno i pobjednički gol za 2-1. Na poziv kluba zasula je led s 28.815 igračaka i uzrokovala 40-minutni prekid dok se nisu odvezle s leda.

Cijela akcija humanitarne je prirode, kao što je bio slučaj i za vrijeme jedne utakmice Medveščaka u Domu sportova. Sve će igračke, naime, biti donirane preko 50 lokalnih udruga za pomoć djeci. Sjajna najava nadolazećih božićnih blagdana.