Komentari 4

Novim porazom 'medvjedi' se dodatno udaljili od play-offa

1

Imao je Medveščak 2-2, a onda je 4 min. prije kraja primio gol za novi poraz. 'Medvjede' do kraja osnovnog dijela sezone čekaju još 4 gostovanja i 2 domaće

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Dinamo Minska 2-3 (0-1, 0-1, 2-1) te se tako šest kola prije kraja dodatno udaljili od plasmana u doigravanje

Domaćine je u vodstvo doveo Nick Bailen u osmoj minuti kada je Medveščak igrao s igračem manje, a na 2-0 povisio je Stepanov u osmoj minuti druge trećine.

Trgnuo se zagrebački klub u posljednjoj dionici utakmici i prvo preko Billa Thomasa u sedmoj minuti smanjio na 1-2, a onda i u 12. izjednačio na 2-2 kada je s igračem više zabio Ville Leino. Pokušali su 'medvjedi' i do konačnog preokreta, međutim Stepanov je svojim drugim golom na susretu u 16. minuti treće trećine postavio konačnih 3-2 za Dinamo

'Medvjede' do kraja osnovnog dijela sezone čekaju još četiri gostovanja te dvije domaće utakmice za kraj. Sjeverstalj, CSKA, Torpedo te Vitjaz ugostit će Medveščak od 11. do 17. veljače, a 20. i 22. u Zagreb stižu Dinamo Riga te Jokerit za kraj.

'Trebali smo ove bodove'

- Drago mi je što smo se u posljednjoj trećini vratili u igru i što smo utakmicu izjednačili i učinili ju tijesnom. S obzirom da se borimo za doigravanje, ovo je težak poraz za nas. Trebali smo ove bodove. Tri gola koja je Minsk zabio san su svakog trenera, tri bezopasna udarca s plave linije završila su na kraju kao golovi. No, mi u niti jednom trenutku nismo odustali i sretan sam zbog toga - rekao je trener Medveščaka Doug Shedden.

- Na ovim smo gostovanjima često morali loviti zaostatak, a ništa drukčije nije bilo ni u Minsku. Unatoč tome, izjednačili smo, ali smo ostali bez tri boda. Boli nas ovaj poraz jer smo se toliko trudili tijekom cijelog ovog gostovanja. Dvije pobjede u četiri utakmice nisu dovoljne, moramo pobijediti tri od četiri. Trebali smo ove bodove u Minsku, ali ih nismo osvojili. Sada će biti malo teže osigurati doigravanje, ali ne predajemo se - priznao je branič Mark Popovic.