Komentari 12

Sjajan preokret Medveščaka: Gubili 0-4 pa zabili 5 za slavlje

10

''Medvjedi'' su do 30. minute gubili s četiri gola razlike, a onda su do kraja susreta zabili pet ''komada'' za konačnih 5-4 protiv Slovana u zagrebačkom Domu sportova

Ako se 'po jutru dan poznaje' ovo bi mogla biti dobra godina za Medveščak. U svojoj prvoj ovogodišnjoj utakmici 'medvjedi' su u Ledenoj dvorani Doma sportova pred nešto manje od šest tisuća gledatelja protiv Slovana slavili 5-4 (0-2, 3-2, 2-0) nakon sjajnog preokreta.

Iako je Medveščak izgledao jako dobro od samog početka susreta, gosti su s dva gola u dvije minute riješili prvu četvrtinu u svoju korist. Nakon četiri minute igre u drugoj četvrtini ponovno su gosti zabili dva gola u dvije minute i vodili s četiri razlike.

Mnogi su tada već otpisali 'medvjede', no onda su Bill Thomas i Mike Glumac zabili dva gola u 30. minuti i vratili nadu svojoj momčadi. Već šest minuta kasnije Andy Murray smanjio je na samo gol zaostatka, a potpuni preokret Medveščak je napravio u 46. i 51 minuti kada su Edvin Hedberg i Pascal Pelletier zabili za konačnih 5-4 Medveščaka.

'Svaka utakmica je bitna'

- Igrali smo dobro u prvoj trećini i nisam mogao vjerovati da gubimo dva razlike, bilo je to frustrirajuće. Prvi gol je bio sretan gol iz čudnog kuta, nakon toga smo dobili zamah i uspjeli u potpunosti preokrenuti utakmicu. Sad iz ove pobjede moramo rasti dalje. Ovo je odličan preokret, ali nije mi najveći u karijeri, kad sam bio trener u Louisiani gubili smo 7-1 nakon 40 minuta i dobili utakmicu 8-7 - rekao je trener Doug Shedden na koga se nadovezao Bill Thomas:

- Sretni smo što smo pobijedili. Nakon pola utakmice nije izgledalo kao da ćemo osvojiti tri boda, ali uspjeli smo. Momčad je svjesna koliko je svaka utakmica bitna, i dobro smo krenuli u utakmicu, a zatim i zabili pet golova zaredom. Ova pobjeda ogromna je za nas, pokazali smo da imamo karakter za ovakav preokret - rekao je Thomas.