Komentari 4

Barca i Real pobjednički u četvrtfinale: Tomiću 10 koševa

3

Boštjan Nachbar kod Barcelone je ubacio 19 koševa, dok je hrvatski centar Ante Tomić dodao deset koševa, uz četiri skoka i šest asistencija u slavlju nad Turcima

Utakmicama Barcelona - Galatasaray i Real - Olympiakos krenulo je četvrtfinale Eurolige. Do prvih su pobjeda stigle španjolske momčadi.

Barcelona je sa 88-61 bila bolja od Galatasaraya, a iako konačni rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu Katalonaca, do nje su stigli tek u nastavku utakmice, nakon ozljede najboljeg igrača gostiju Carlosa Arroya.

Gosti su na poluvremenu imali prednost 35-33, međutim drugih 20 minuta u kojima je Galatasaray bio prisiljen igrati bez Arroya Barca je dobila sa 55-26.

Boštjan Nachbar kod Barcelone je ubacio 19 koševa, dok je hrvatski centar Ante Tomić dodao deset koševa, uz četiri skoka i šest asistencija. Mario Hezonja nije bio u zapisniku za utakmicu.

Real je u Madridu protiv branitelja naslova Olympiakosa slavio sa 88-71. 'Kraljevi' su odlično otvorili susret i nakon deset minuta igre imali su plus 15 (27-12). Ipak, domaćini se nisu predavali pa su u drugoj četvrtini stigli do izjednačenja. Ipak, nakon toga Real je ponovno poveo, a vodstvo više nije ispuštao, dapače, dizao ga je do konačnih plus 17.

Rudy Fernandez sa 20 koševa predvodio je Real, dok je Dontaye Draper za pet minuta na parketu imao jedan skok. Kod gostiju Vassilis Spanoulis je zabio 18 koševa.

U srijedu prve susrete igraju CSKA i Panathinaikos te Emporio Armani i Maccabi. U polufinale će momčadi koje prve stignu do tri pobjede.