Komentari 14

Bogdanović zabio 15 koševa u porazu Netsa, Hezonja zabio 6

1

Brooklyn Netsi izgubili su od Sacramento Kingsa, a Bogdanović je zabio 15 poena. Mario Hezonja igrao je nešto manje od 9 minuta u pobjedi Magica i zabio je 6 poena

Košarkaši Brooklyn Netsa nisu uspjeli ostvariti drugu pobjedu zaredom u NBA ligi nakon uvodnih sedam poraza, u svom su devetom ovosezonskom nastupu pretrpjeli osmi poraz, ovoga puta na gostovanju kod Sacramento Kingsa koji su bili uspješniji sa 111-109, a hrvatski reprezentativac u dresu Netsa Bojan Bogdanović ubacio je 15 poena.

Bogdanović je u igru ušao s klupe, no ipak je na terenu proveo 33:46 minuta i za 15 pogodaka potrošio 13 lopti (šut za dva 6-9, trica 1-4), a ostvario je i tri skoka. Bila je to još jedna odlična utakmica našeg igrača nakon što je prije dva dana sa 22 ubačaja bio najzaslužniji za prvu pobjedu Netsa ove sezone u Houstonu, no ovoga puta završetak nije bio sretan za njegovu momčad.

Po prvi put su drugu uzastopnu pobjedu ove sezone ostvarili Kingsi koji su u svojim redovima imali dva iznimno raspoložena igrača, DeMarcus Cousins je postigao 40 koševa uz 13 skokova, dok je Rajon Rondo utakmicu završio s "triple-double" učinkom od 23 ubačaja, 14 asistencija i 10 skokova.

Kod Netsa najbolji učinak imali su Jarrett Jack sa 21 poenom i 12 asistencija, te Brook Lopez sa 17 pogodaka i 10 skokova, ali Lopeza je u izravnom dvoboju Cousins potpuno nadigrao.

Kingsi su u posljednju minutu ušli s komfornim vodstvom 108-101, ali su Ellington i Johnson pogodili dvije trice kojima su primakli Netse na 109-107. Nakon što je McLemore pogodio oba slobodna bacanja za 111-107, Bogdanović je svojim košem 1.8 sekundi prije kraja smanjio na 111-109. Potom je Rondo pogriješio pri izvođenju lopte, ali je odmah potom i ispravio svoju pogrešku presjekavši dodavanje Ellingtona i tako spriječio goste čak i da pokušaju košem u posljednjoj sekundi preokrenuti rezultat.

Hezonja zabio šest poena

Orlando Magic 102-93 domaćom pobjedom protiv Utah Jazza stigao je na 50-postotni učinak od 5-5, a Mario Hezonja je na terenu proveo samo 8:58 minuta. Mladi je Dubrovčanin za to vrijeme postigao šest koševa (šut za dva 1-1, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1), ali je uz jednu osvojenu imao i čak tri izgubljene lopte. Evan Fournier sa 21 košem, te Tobias Harris sa 19 poena i 13 skokova predvodili su Magic, dok su Gordon Hayward i Trey Burke ubacili po 16 za Jazz.

Damjan Rudež je za Minnesota Timberwolvese odigrao samo 6:57 minuta u 103-107 porazu na gostovanju protiv svoje prošlosezonske momčadi Indiana Pacersa, za to vrijeme nije uputio niti jedan šut, a ostvario je samo jedan skok. Gledatelji u Indianapolisu umalo su svjedočili velikom preokretu, njihova je momčad u trećoj četvrtini imala čak 27 pogodaka prednosti (87-60), no gosti su minutu prije kraja stigli na samo jedan razlike (101-100). Ipak, tada je stvar u svoje ruke preuzeo Monta Ellis koji je prvo pogodio polaganje za 103-100, a potom je u obrani blokadom zaustavio Andrea Millera i spriječio veliku blamažu Pacersa. Ellis je utakmicu završio sa 24 koša, a najbolji kod domaćih bio je Paul George sa 29 ubačaja i 9 skokova. Kod Minnesote po 26 koševa postigli su Andrew Wiggins i Zach LaVine.

Prošlosezonski finalisti Cleveland Cavaliersi upisali su osmu pobjedu zaredom, te su sada uvjerljivo na vrhu Istočne konferencije s omjerom 8-1. Novi uspjeh stigao je u New Yorku gdje su sa 90-82 nadigrali domaće Knickse. Do dvije minute prije kraja Knicksi su imali prednost 82-80, ali tada je LeBron James postigao četiri poena zaredom kojima su Cavsi preuzeli kontrolu rezultata, a nakon što je Arron Afflalo na ulasku u posljednju minutu poravnao na 84-84, svih šest posljendnjih poena za goste postigao je Mo Williams, nakon ubačaja iz igre za 86-84 i promašaja Afflala, koji je pokušao još jednom izjednačiti, pogodio je i sva četiri slobodna bacanja u posljednjih 20 sekundi. James je sa 31 košem predvodio Cavse, Williams je dodao 20, dok je Carmelo Anthony sa 26 ubačaja bio prvo ime Knicksa.

Russell Westbrook drugu je utakmicu zaredom ostvario "triple-double" učinak kojime je poveo Oklahoma City Thunder do 102-85 pobjede protiv Philadelphia 76-ersa. Kao i prošle sezone, u izostanku Kevina Duranta, koji je ozlijedio mišić, Westbrook je preuzeo kontrolu momčadi, susret je završio sa 21 košem, 17 skokova i 11 asistencija, dok je Nerlens Noel sa 13 ubačaja i 11 skokova bio najbolji kod Sixersa koji su i dalje jedina momčad bez pobjede ove sezone (0-9).

• Sacramento - Brooklyn 111-109
  • Orlando - Utah 102-93
  • Indiana - Minnesota 107-103
  • Dallas - LA Lakers 90-82
  • Boston - Atlanta 106-93
  • New York - Cleveland 84-90
  • Toronto - New Orleans 100-81
  • Denver - Houston 107-98