Komentari 17

Odlična Cedevita namučila je Teodosića i moćni ruski CSKA

3

Košarkaši Cedevite izgubili su od moskovskog CSKA 72-76 u 3. kolu Eurolige u Draženovu domu. Cedevita je vodila veći dio utakmice, ali na kraju je posustala...

Cedevita je vodila gotovo cijelu utakmicu protiv moćnog CSKA u Draženovu domu, pružila je sjajan otpor ruskoj momčadi, ali ipak nije uspjela iznenaditi. CSKA je slavio 76-72 u 3. kolu Eurolige. Bila je to odlična predstava igrača Jasmina Repeše, a šesterostruki prvak Europe pobjedu je osigurao tek u posljednjoj četvrtini.

- Publika nije otišla nezadovoljna. No mislim da smo mogli i morali bolje. Pali smo u trećoj četvrtini kad su oni bili agresivniji, dopustili smo im da nas iskontriraju - rekao je Jasmin Repeša nakon utakmice.

Posebno je pohvalio mlade snage Ramljaka i Žganeca.

- Žganecova reakcija je bila fenomenalna. Svi naši visoki igrači moraju imati istu razinu energije kao on, a ne da Bilan ne ide na zakucavanje protiv manjeg od sebe od straha da ne promaši. Ramljak je napravio fantastičan posao na Teodosiću, ali njemu se ne smiju dopustiti laki šutevi kao što su mu ih dopustili Gordić i Zubčić - dodaje Repeša.

Vrlo dobar početak Cedevite. Strpljivom i pametnom igrom zagrebačka momčad minutu i pol prije kraja prve četvrtine imala je 17-12 uz sjajnu predstavu Nemanje Gordića koji je u toj četvrtini zabio osam koševa. Agresivno je igrala Cedevita obranu, a suci su malo uskočili kod 19-15 za Cedevitu kad su svirali tehničku Marku Arapoviću. CSKA se vraća i završava četvrtinu s 19-19.

Cedevita je u drugoj četvrtini povela 28-22, Ivan Ramljak sjajno je igrao obranu protiv Miloša Teodosića, kojeg je Jasmin Repeša označio kao najveću opasnost za Cedevitu i sve je izgledalo kao san za navijače u Draženovom domu. CSKA je pred kraj druge četvrtine poveo 36-34, a onda završnica iz snova. Dobra obrana i trica u zadnjim sekundama za 39-36 vodstvo zagrebačke momčadi.

Cedevita nije posustajala ni u trećoj četvrtini. Vodila je momčad Jasmina Repeše gotovo cijelu utakmicu. No Rusi su stigli Cedevitu i poveli pred kraj treće četvrtine i poveli 53-49. No Cedevita se vraća početkom četvrte dionice za izjednačenje.

Moćni CSKA, koji je gubio gotovo cijelu utakmicu, nije bio siguran u pobjedu sve do zadnjih nekoliko minuta. Teodosić je zabio tricu za 62-55 vodstvo ruske momčadi i nakon 9-0 gostujuće serije bilo se teško vratiti. Iako, zagrebačka momčad imala je kod 74-70 loptu 40-ak sekundi do kraja. Nisu domaći pogodili.

Na kraju pobjeda CSKA uz vrlo dobru predstavu Cedevite.

Najbolji kod Cedevite bio je Nemanja Gordić s 21 košem, Roko Ukić zabio je 13 koševa, a dobar je bio i Miro Bilan s 10 koševa. Kod gostiju najviše su zabili De Colo i Teodosić (po 14 koševa), a 13 je zabio Sonny Weems.