Komentari 135

Hrvatska svladala i Argentinu '+5' u sjajnoj predstavi u Sevilli

8

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na SP-u u Španjolskoj. U utakmici prepunoj uspona i padova Argentina je pala 90-85

Opet je bilo mučenja i malo nervoze u zadnjoj četvrtini, ali ipak bez toliko čupanja živaca kao u prvoj utakmici. Hrvatska je autoritativno odradila drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj i pobijedila Argentinu 90-85 u drugom kolu skupine B.

Opet su 'kockasti' dobro odradili prvu četvrtinu . Bio je to pravi tricaški obračun u kojem su bolji na okidaču bili Hrvati. Ulazile su lopte Simona (triput), Bogdanovića (dvaput) i Šarića , a prednost je u jednom trenutku iznosila i "plus 11".

No onda se opet pokazala boljka iz utakmice protiv Filipina , neobjašnjiv pad u drugoj četvrtini. Razigrao se Scola , najefikasniji Argentinac koji je na kraju ubacio čak 30 poena, a 'gauči' su došli na samo dva koša minusa prije predaha (46-44). Ni tu nije bio kraj crne rupe u obrani Hrvatske, Argentinci su poveli nedugo nakon početka treće dionice 47-46.

Ipak, bilo im je to i zadnje vodstvo . Hrvatska se razigrala krajem treće četvrtine i serijom 8-0 od 64-62 došli do 72-62, vodstvo koje je košem Roka Ukića u zadnjem napadu povećano na najvećih "+12". Argentinci su u završnici opet stisnuli, došli na pet poena minusa u nekoliko navrata, ali pravovremenim reakcijama s klupe i s još nekoliko dalekometnih šuteva (na kraju čak 11 trica) Hrvatska je prelomila utakmicu i dobila 90-85.

Iduću utakmicu Hrvatska igra u ponedjeljak u 12:30 protiv Senegala .